wtorek, 5 stycznia 2016

NUCLEAR „Formula For Anarchy”Sick Bangers / Candlelight
Brzmi jak: Undisputted Attitude 2
Siadać, będzie kazanie. Z rzadka używam tu odniesień do speedwaya, zdając sobie sprawę że jest to sport dla wybranych. Tym razem się nie powstrzymam. Taśma w górę i jedziemy!
Równo dwie dekady temu najlepszym żużlowcem świata (i naszej ligi) był doświadczony Duńczyk Hans Nielsen. Jego jazda wyglądała idealnie. Doskonałe starty, ostre wejście w pierwszy łuk i Wielki Hans w barwach Polonii Piła odstawiał konkurentów o pół prostej albo i więcej. Przegrywał bardzo rzadko. Jednym z tych, którym od wielkiego dzwonu udawało się prześcignąć wielokrotnego mistrza świata, był młody bydgoszczanin Tomasz Gollob. Nie ukrywał on, że Nielsena podpatruje i uczy się po kolei tego, co decydowało o jego klasie: startów, powtarzalności, czystych ataków. W 1996 był już bardzo blisko, ale wciąż to Duńczyk był górą. Nadszedł rok 1997 i nagle sytuacja się odwróciła. Tomasz jeździł praktycznie tak samo jak Nielsen, wykorzystywał jego patenty. Wygrywał ze starym mistrzem coraz częściej. W kolejnych dwóch sezonach Hans dostawał już regularnie bęcki od Golloba, który wspiął się na podium mistrzostw świata. Cały czas w użyciu było to, co wcześniej stworzyło Nielsena jako zawodnika bliskiego ideału. W 1999 Duńczyk zakończył karierę.
Wstawać, ogłoszenie wyroku.
Nuclear niczego nowego nie wymyśla. To podsłuchane u Slayera połączenie agresywnego thrashu z klasycznym hc/punkiem. Kalifornijczycy nagrali „Undisputted Attitude”, ale potem już nic wielkiego nie stworzyli. Kwintet z Chile podpatruje patenty z 1996 i ucieka daleko, daleko do przodu. Dziesięć szybkich, ostrych jak brzytwy, świetnie skomponowanych numerów. Każdy z nich zostawia „Repentless” o okrążenie z tyłu. Nuclear to dziś młody Gollob, bawiący się jazdą i mijający linię mety na jednym kole. Slayer zaś… i tu trudno o analogię, Nielsen wiedział kiedy zakończyć karierę.
www.facebook.com/nuclearcl
Vlad Nowajczyk [10]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz